جزئیات مطلب

چند نکته ضروری فرش 1500 شانه که باید بدانید|فرش 1500 شانه چیست|فرش 1500 تراکم چند است|

چند نکته ضروری فرش 1500 شانه که باید بدانید|فرش 1500 شانه چیست|فرش 1500 تراکم چند است|

ابتدا باید تعریف کوتاهی از شانه و تراکم در فرش ماشینی ارائه دهیم.
منظور از شانه فرش ماشینی به ریشه ها یا گره هایی گفته می شود که در عرض یک متر فرش وجود دارد.

به عنوان مثال ، یک فرش 6 متری 1500 شانه ، که شامل ابعاد 2 متر در 3 متر است ، به عرض 2 متر ،در هر یک متر 1500 گره زده شده است

تراکم دو برابر تعداد گره های شانه در 1متر طول فرش است.به عنوان مثال ، فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 در هر یک متر طول فرش 2250 گره دارد.

امروزه فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم تقسیم می شوند. اما در گذشته اینطور نبود و فرش ها فقط 320 شانه بافته می شدند و فرش ها فقط بر اساس طرح و رنگ بندی تقسیم می شدند.

فرش ماشینی کاشان یکی از با کیفیت ترین و در عین حال پرفروش ترین فرش های بازار است که امروزه در انواع مختلف و طرح های زیبا بافته و عرضه می شود. جنس الیاف فرش ، تعداد شانه و تراکم از مهمترین ویژگی های فرش ماشینی است که علاوه بر کیفیت فرش ، قیمت فرش را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.


وقتی می گویند فرش چند شانه است ، در واقع منظورشان گره های فرش است. شانه فرش ماشینی مقدار گره های بافته شده در عرض یک متر فرش است و تراکم همان نقطه در طول آن است ، یعنی تعداد گره های بافته شده در یک متر طول فرش.


فرش ماشینی بسته به میزان شانه انواع: فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه قرار دارند.

 

مقاله پیشنهادی: تفاوت فرش 1000 شانه با 1200 شانه


در حال حاضر بیشترین میزان شانه و تراکم مربوط به فرش 1500 شانه ، تراکم 4500 کاشان است.فرش ماشینی 1500 شانه نوعی فرش دستباف مصنوعی است که با دستگاه های صنعتی با سرعت بالا و هزینه کمتر تولید می شود.

این محصولات از جمله ریز بافت ترین فرش های ماشینی در بازار هستند که به دلیل تراکم زیاد شبیه فرش دستباف هستند. تراکم 4500 در این محصولات باعث شده تا از طرح های زیبای فرش اصلی ایرانی در آنها استفاده شود و فرش شبیه فرش دستباف به نظر برسد.

تعداد زیاد شانه در فرش ماشینی 1500 کاشان باعث نازک شدن و سفت شدن فرش و دوام و ماندگاری آن شده است. فرشی با 1500 شانه چهار برابر ظریف تر از فرش هفتصد فرش است.
فشردگی زیاد و ریشه در فرش 1500 شانه باعث شده تا ریز ترین آلودگی ها توانایی نفوذ به داخل فرش را پیدا نکنند و فرش دیرتر کثیف و الوده گردد.


فرش های 1500 شانه به دلیل بافت با دستگاه های مدرن HCI با تراکم 4500 گره در طول بافته می شوند. دقت این دستگاه بافندگی بسیار بالاست و فرش با بالاترین کیفیت ساخته شده است.

 

مقاله پیشنهادی:  منظور شانه و تراکم در فرش به چه معناست؟

 

کیفیت فرش 1500 شانه چگونه است؟


از آنجا که فرش 1500 شانه به شکل گل برجسته ساخته می شود ، الیاف مورد استفاده در این نوع فرش ،نخ اکریلیک است. می دانید که تراکم و شانه در کیفیت و ماندگاری فرش نقشی ندارد ، بنابراین الیاف استفاده شده در فرش کیفیت و طول عمر آن را تعیین می کند.

مهمترین ویژگی فرش های اکریلیک براق بودن و ثبات رنگی بالا ، عدم وجود پرز و ضد حساسیت (به ویژه برای فرش هایی با تراکم زیاد به دلیل فشرده سازی زیاد) ، مقاومت در برابر حرارت بالا و انعطاف پذیری بالا است.

می توانید بگویید نازکی فرش 1500 شانه برجسته باعث کاهش کیفیت و ماندگاری فرش در مقایسه با سایر محصولات می شود ، اما خوب است بدانید که این ویژگی تاثیری در کیفیت فرش و بنابراین ارتفاع فرش ندارد.

 

الیاف فرش ماشینی 1500 شانه

 

نخ اکریلیک برای فرش 1500 شانه استفاده میشود که یکی از بهترین الیاف است.
نخ مورد استفاده برای فرش ماشینی 1500 شانه باید بسیار نازک باشد تا بتواند تعداد زیادی گره را جمع کند و نقش و گلهای فرش را به زیبایی نشان دهد.

از نخ اکریلیک هیت ست برای بافت فرش ماشینی استفاده می شود. مجموعه هیت ست به این معنی است که نخ اکریلیک طی یک سری فرایندها (عبور نخ از تونل های بخار و حرارت) افزایش می یابد تا مقاومت آن افزایش یابد.

علاوه بر افزایش مقاومت فرش ، مزایای دیگری نیز وجود دارد ، از جمله: قابلیت شستشو بدون تغییر رنگ و سایر لکه ها ، مقاومت در برابر حرارت مستقیم ، گرد و غبار ، بدون پرزدهی و ..

 

مشخصات و ویژگی های فرش 1500 شانه


برای فرش هایی 1500 شانه ، ارتفاع خواب فرش ماشینی حدود 6 میلی متر است و در برخی موارد می تواند یک میلی متر کمتر یا بیشتر باشد. هنگامی که ارتفاع خواب فرش کوچکتر است ، به این معنی است که ضخامت فرش کمتر است بنابراین ، فرش نازک تر و وزن کمتری خواهد داشت.

زیبایی فرش 1500 شانه تنها دلیل برتری آن نیست.

  1. بافت جمع و جور این فرش به نفوذ گرد و غبار كمتر كمك می كند ، بنابراین فرش دیرتر كثیف می شود و نیاز به شستشوی كمتری دارد.

  2. بافت فرش 1500 شانه از بهترین و با کیفیت ترین نخ های اکریلیک استفاده می کند ، یعنی نخ ها در برابر حرارت ، رطوبت ، کشش و غیره مقاوم هستند.

  3. جنس نخ فرش 1500 شانه نسبت به سایر نخهای فرش ماشینی بهتر است ، بنابراین نخ فرش 1500 شانه از کیفیت بالاتری برخوردار است و پرزدهی ندارد و می تواند برای افرادی که به فرش حساس هستند استفاده شود.

  4. فرش 1500 شانه در برابر پا خوردگی مقاوم است ، اما به دلیل ظرافت بالا بهتر است وسایل سنگینی روی آن نگذارید.

 

دستگاه قالی بافی 1500 شانه


ماشینهای قدیمی نمی توانند فرشهای جدید با تراکم بالا ببافند. امروزه جدیدترین دستگاه های بافندگی ساخت بلژیک فرش های مختلفی با تراکم بیش از 1500 شانه تولید می کند. دستگاهی که 1500 شانه می بافند HCIX3 است. این دستگاه قادر است فرش 1500 شانه ای با تراکم 4500 تولید کند.

 

 

روند بافت فرش 1500 شانه چگونه است!


محصولات 1500 شانه  از نخ اکریلیک ساخته شده و از کنف و جوت برای نخ پود این محصول استفاده می شود.

نخ خواب برای فرش 1500 شانه اکریلیک هیت ست شده است و به همین دلیل بدون حساسیت و پرزدهی است.
نخ اکریلیک مورد استفاده برای فرش 1500 شانه است نخ اکریلیک گرمای مناسب را دریافت می کند و پس از سفت شدن در برابر پا خوردگی مقاوم می شود.

 

ابعاد فرش ماشینی 1500 شانه


فرش های لوکس 1500 شانه به دلیل ظرافت و ضخامت کم در اتاق نشیمن و مناطق کم تردد استفاده می شود. ارتفاع نخ خواب این فرش های ماشینی عالی و شیک حدود 6 میلی متر است ، بنابراین فرشی نازک است و بنابراین این فرش ها در اندازه های کوچک و پادری تولید نمی شوند.

فرش های ماشینی 1500 شانه در اندازه های استاندارد فرش 6 متری ، فرش 9 متری و فرش 12 متری بافته می شود. اگر اتاق خواب شما بزرگ است از این فرش های زیبا می توان برای تکمیل دکوراسیون آن استفاده کرد.

انتخاب فرش ماشینی 12 متری با 1500 شانه بهترین گزینه برای دکوراسیون و خانه های بزرگ است. از این فرش های ظریف نمی توان برای کف آشپزخانه و مکان های شلوغ استفاده کرد.

 

خرید فرش 1500 شانه از فروشگاه فرش کاشان مهر


برای مشاهده طرح های بیشتر ، به سایت فروشگاه فرش کاشان مهر به قسمت فرش 1500 شانه بروید و از سایت فرش کاشان مهر دیدن کنید.برای این کار روی لینک زیر کلیک کنید

خرید فرش 1500 شانه

افرادی که در شهرهای دیگر زندگی می کنند ممکن است نتوانند خرید حضوری داشته باشند ، بنابراین ما سایت کاشان مهر  را برای مرور محصولات و خرید آنلاین در سراسر ایران راه اندازی کردیم.

مزیت خرید اینترنتی این است که می توانید در هر زمان و روزی میتوانید از سایت فرش کاشان مهر دیدن کنید.

کلیه طرحهای موجود در سایت کاشان مهر با قیمت مناسب و ارسال رایگان در سراسر کشور به فروش می رسد.در صورت داشتن سوال می توانید با شماره تلفن  زیر تماس بگیرید.
09131635573


امیدوارم از این مقاله فرش 1500 شانه چیست خوشتون امده باشه و نظر خودتون را با ما در اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

کد امنیتی