جزئیات مطلب

 3 راه برای تمیز کردن فرش ها!چگونه فرش ها را تمیز کنیم؟

3 راه برای تمیز کردن فرش ها!چگونه فرش ها را تمیز کنیم؟

زمان مطالعه:  5دقیقه

فرش ها تمایل به جذب خاک ، لکه ها و موهای حیوانات و همچنین کپک زدن و کپک زدن دارند. مراقبت صحیح از فرش مانع از جابجایی ریزگردها ، کک و مک و فرش می شود. برای اطلاعات در مورد نگهداری روزمره فرش ، از بین بردن بو و تکنیک های تمیز کردن عمیق ادامه مطلب را بخوانید.


فرش خود را تمیز نگه دارید


1. 

 
مرتباً جارو برقی بزنید. در یک خلا خوب خوب جارو کنید که از عمق الیاف فرش خاک را بمکد ، به خصوص اگر فرشی کرکی دارید یا با گربه و سگ زندگی می کنید. جاروبرقی به طور منظم فرش شما را تازه و بویایی می کند.
•    هفته ای چندین بار تمیز کنید. اگر حیوانات خانگی دارید ، ممکن است هر روز نیاز به جاروبرقی داشته باشید.
•    در روند جاروبرقی عجله نکنید. حتی جاروبرقی های پرقدرت هم برای گرفتن گرد و غبار ، خاک و خز از پایه الیاف فرش به یک لحظه احتیاج دارند.

 

2.

از قسمتهای فرش که پر رفت و آمد  هستند محافظت کنید. اگر فرش های شما به درب ورودی ، آشپزخانه یا سایر مکانهای خانه شما می رسد که بازدید زیادی دارند ، محافظت از آنها را با استفاده از فرشهای فرش یا تشک های محافظ پلاستیکی فرش در نظر بگیرید. به این ترتیب شما هر روز برای پاک کردن لکه های خاک و تکه های علف با جارو برقی تلاش نخواهید کرد.
2.    حصیرهای محافظ فرش پلاستیکی این مزیت را دارند که اجازه می دهد فرش از طریق پلاستیک شفاف قابل مشاهده باشد. آنها روشی نامشخص برای محافظت از فرش شما در برابر کثیفی هستند.
3.    در راهروها از دونده های فرش استفاده کنید ، که ترافیک پا را زیاد می کند

 

3.


بلافاصله کثیفی ها را تمیز کنید. اجازه دهید کثیفی در فرش شما خیس بخورد و خشک شود ، حذف پسماند بسیار دشوارتر می شود. اگر بتوانید بلافاصله پس از حادثه به نشت بپردازید ، بعداً در وقت زیادی صرفه جویی خواهید کرد.
•    از پارچه تمیز یا حوله های کاغذی برای جذب نشت استفاده کنید ، سپس بیکینگ پودر را روی منطقه ریخته و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند. هنگامی که کثیفی کاملا خشک شد ، آن را با جاروبرقی فرش تمیز کنید .
•    اگر شراب یا مایع رنگارنگ دیگری ریخته شده است ، قبل از پاشیدن روی جوش شیرین ، کمی نوشابه اضفه کنید

 

4.

تکنیک مناسب برای از بین بردن لکه های قدیمی را بدانید. گاهی اوقات غیرممکن است که بلافاصله به لکه برسید. اگر با یک لکه قدیمی شراب یا قهوه روبرو هستید ، وحشت نکنید. بسیاری از فرش ها با مواد شیمیایی ضد لک پیش تصفیه می شوند ، بنابراین پاک کردن لکه ها معمولاً دشوار نیست. با استفاده از یک بطری اسپری پر از سرکه محل را به آرامی اسپری کنید ، سپس آن را با یک پارچه پاک کنید. برای لکه های عمیق تر ، محل را با سرکه یا پاک کننده فرش اشباع کنید ، جوش شیرین بپاشید و پس از خشک شدن جوش شیرین ، محل را وکیوم کنید. 
•    سعی نکنید لکه های دور از فرش را پاک کنید. اسکراب به الیاف آسیب می رساند و باعث بدتر شدن منطقه می شود.
•    ناحیه را با سرکه ، آب یا مایعات زیاد خسته نکنید. اگر خیلی خشک شود به فرش نفوذ می کند ، می تواند منجر به رشد کپک شود.
•    فرشهای سبکتر را می توان با استفاده از مخلوطی از لیمو و نمک به طور موثری تمیز کرد. برای اطمینان از اینکه رنگ فرش شما رنگ دیگری ندارد ، یک نقطه درمانی را در یک منطقه محتاط انجام دهید.

 

منبع: wikihow |تابلو فرش چهره

 

ممنونم از شما که این مقاله را کامل مطالعه کردید و در کنار آن مطلب مفیدی یاد گرفتید.اگر سوال دیگری دارید در پایین صفحه بگذارید،  حتما ما به سوالات شما پاسخ خواهیم داد. امیدوارم همیشه سالم باشید.

 

خرید فرش 700 شانه

خرید فرش 1000 شانه

فرش ماشینی خوب

فرش ماشینی بامبو

نظرات کاربران

کد امنیتی
  • فرش ۱۲۰۰شانه تاچند سال دوام دارد؟ بافت فرش ۱۲۰۰شانه از چیست؟

    • فرش های 1200 شانه تا 10 الی 15 سال دوام دارد البته باز بستگی به خوتان است.بافت و نخ فرش 1200 شانه های فروشگاه ما از بهترین نخ نخ اکرلیک 100% است
  • آیا فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ طراح های زیبایی نسبت به ۱۲۰۰ داره؟

    • بله صد در صد شما میتوانید در قسمت محصولات 700 شانه مشاهده کنید