جزئیات مطلب

3 روش عالی برای پاک کردن روغن از روی فرش!چگونه می توان لکه های روغن را از فرش پاک کرد

3 روش عالی برای پاک کردن روغن از روی فرش!چگونه می توان لکه های روغن را از فرش پاک کرد

 

با استفاده از یکی از روش های ذکر شده در زیر می توانید هر لکه روغنی را از فرش خود پاک کنید. قبل از شروع روش ، پارچه یا حوله کاغذی را روی لکه قرار داده و به آرامی لکه بزنید. مراقب باشید روغن را بیشتر به الیاف فرش نکشید. از بیرون لکه به سمت مرکز کار کنید. نوع روغن ریخته شده تفاوتی ندارد ، زیرا این روش ها برای روغن موتور ، روغن زیتون ، روغن بچه و همه انواع روغن دیگر کار می کنند.

 

    استفاده از جوش شیرین یا نشاسته ذرت

 

1
محل لک شده را با جوش شیرین یا نشاسته ذرت بپوشانید. پودر را آزادانه بپاشید و نگران استفاده زیاد از آن نباشید. هر دو جوش شیرین یا نشاسته ذرت جاذب هایی هستند که رطوبت ، به ویژه روغن را "خیس" می کنند. آنها باعث ایجاد لکه و آسیب به فرش نمی شوند.
یکی از مزایای جوش شیرین یا نشاسته ذرت ارزان بودن آن است.
مزیت دیگر این است که غیر سمی هستند و از مواد آلی ساخته می شوند. نه جوش شیرین و نه نشاسته ذرت تأثیر منفی روی محیط و بدن شما نخواهند گذاشت.
2
جوش شیرین یا نشاسته ذرت را به موکت بمالید. از مالش خیلی نرم یا خیلی سخت خودداری کنید. از نیروی کافی برای جوش شیرین یا نشاسته ذرت استفاده کنید تا به الیاف فرش نفوذ کند. برای لکه های بزرگتر روغن و از مسواک قدیمی برای لکه های کوچک از مسواک استفاده کنید.
3
اجازه دهید جوش شیرین یا نشاسته ذرت جا بیفتد ، و سپس آن را جارو برقی بکشید. این به این معنی است که حداقل 15 دقیقه پودر را تنها بگذارید. اکنون که جوش شیرین یا نشاسته ذرت روغن را به خود جذب کرد ، با استفاده از جاروبرقی آن را از فرش خود بیرون بکشید.
کاملاً جارو کنید تا آخرین ذرات پودر پاک شود.
4
چند قطره مواد شوینده مایع ظرفشویی را روی محل رنگ آمیزی کنید. مواد شوینده را با مسواک یا مسواک قدیمی به موکت بمالید. مقدار کمی آب گرم را روی منطقه بریزید و بلافاصله مواد شوینده را با یک پارچه یا اسفنج تمیز پاک کنید.
اگر این فرآیند باعث ایجاد لجن صابون می شود ، نگران نباشید ، فقط باید لکه ها را حفظ کنید تا زمانی که تمام مواد شوینده برداشته شود و فرش نسبتاً خشک شود.
هرچه مواد شوینده و آب بیشتری استفاده کنید ، این فرایند بیشتر طول خواهد کشید.

5
اجازه دهید فرش کاملا خشک شود. الیاف را به دقت از نظر ردیابی روغن بازرسی کنید. اگر لکه هنوز قابل مشاهده است ، این کار را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: تابلو فرش چهره

 

استفاده از مالیدن الکل

 

1
مقدار کمی الکل مالشی را روی یک پارچه تمیز یا حوله کاغذی قرار دهید. توجه داشته باشید که مالیدن الکل سمی و قابل اشتعال است. همیشه از مالش الکل در یک محل تهویه مناسب استفاده کنید و پس از دست زدن به آن ، دست های خود را کاملا بشویید. آن را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.
در صورت احتیاط ، مالش الکل کاملاً بی خطر است.
یکی از مزایای مالیدن الکل این است که اکثر افراد قبلاً آن را در کابینت داروهای خود دارند.
2
الکل مالشی را روی فرش های لکه دار فشار دهید. بعد از انجام این کار کاملاً بگذارید فرش خشک شود. اگر لکه روغن هنوز قابل مشاهده است ، فرآیند را با استفاده از الکل مالش بیشتر تکرار کنید.
از آنجا که مالیدن الکل یک حلال است ، به حل شدن روغن و جدا شدن آن از الیاف فرش کمک می کند.
3
مالیدن الکل اضافی را از روی فرش بردارید. هنگامی که موکت به اندازه کافی خشک شد و لکه پاک شد ، تمام منطقه را با آب بشویید و آب را با یک پارچه یا حوله کاغذی پاک کنید. این باید از هر الکل باقیمانده مراقبت کرده و بو را کاهش دهد.
برای مقابله با بو از خوشبو کننده ها یا خوشبوکننده های هوا استفاده نکنید ، زیرا این فقط ممکن است شرایط را بدتر کند.
پنجره ها را باز کنید و یک فن را روشن کنید. بهبود تهویه بهترین روش است.

با استفاده از حلال تمیز کردن خشک

قبل از استفاده از حلال خشکشویی در محل لکه روغن. حلال خشک تمیز را روی پارچه تمیز یا حوله کاغذی بمالید و آن را بر روی یک قسمت کوچک و پنهان از موکت خود فشار دهید. پس از چند دقیقه ، یک پارچه مرطوب برداشته و حلال را از بین ببرید. اجازه دهید محل آزمایش خشک شود و اطمینان حاصل کنید که حلال لکه ای باقی نگذاشته و رنگ را از روی موکت پاک نکرده است.
2
حلال خشک شونده را به محل لکه روغن بمالید. با استفاده از پارچه یا حوله های کاغذی ، حلال را به داخل فرش لکه دار فشار دهید و از لبه های خارجی به وسط لکه بروید. آنقدر فشار دهید تا حلال به عمق الیاف فرش نفوذ کند. 
3
پس از 5 دقیقه ، یک پارچه مرطوب یا حوله کاغذی برداشته و حلال خشک شونده را از روی موکت پاک کنید. سپس اجازه دهید منطقه لکه خشک شود. سعی کنید از فن یا رطوبت گیر در اتاق استفاده کنید تا روند خشک شدن تسریع شود.
4
فرش خشک شده را از نظر وجود هرگونه لکه روغن بررسی کنید. اگر آثاری یافت شد ، روشی را که در بالا توضیح داده شد تکرار کنید. قبل از از بین رفتن کامل لکه ممکن است لازم باشد چندین بار محل را تمیز کنید. این در لکه های روغن طبیعی است زیرا ممکن است روغن پس از تمیز کردن اولیه از طریق الیاف فرش نفوذ کند.
 

نظرات کاربران

کد امنیتی